کارگاه‏های زیرزمینی تولید مواد غذایی، همواره یک از مشکلات کلیدی در حوزه سلامت غذا بوده و هستند. این کارگاه‏ها به دلیل عدم رعایت ضوابط و شرایط صحیح بهداشتی، محصولاتی آلوده و در بسیاری موارد خطرناک را به جامعه عرضه می‏کنند. بنابرانی چاره‏اندیشی برای این معضل همواره در دستور کار مسئولان قرار دارد.

مهدی کریمی‌تفرشی رئیس تعاونی تولیدکنندگان مواد غذایی هم صنف در این زمینه به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفته است یکی از اهدافی که ما در تعاونی مقابل مصرف تولید کنندگان داریم مبارزه با کارگاه‌های زیرزمینی است که به صورت غیر مجاز در حال فعالیت هستند. در این راستا نامه نگاری‌های زیادی را با کمیسیون‌های متخلف، مجلس، سازمان استاندارد و همچنین وزارت بهداشت داشتیم و توانستیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

رئیس تعاونی تولید کنندگان مواد غذایی هم صنف در خصوص  معضلات مواد غذایی نامرغوب اظهار کرد: تولیدکنندگان غیر مجاز در کارگاه‌های زیرزمینی مشغول فعالیت بوده و از مواد غذایی اولیه نامرغوب در تولید استفاده می‌کنند که ما شاهد بودیم مواد اولیه‌ای که تاریخ مصرف آنها مدت‌ها گذشته را با قیمت‌های ارزان خریداری و مصرف می‌کنند.

کریمی‌تفرشی در رابطه با خریداری مواد غذایی و مصرف آنها از سوی مردم بیان کرد: بعضی از خریداران و مصرف کنندگان به فکر منفعت مالی خودشان هستند. این امر برای سلامت جامعه زیان‌آور است و نباید این کالاها خریداری شود زیرا در دراز مدت برای سلامت عمومی جامعه تاثیر منفی خواهد گذاشت. وی یادآور شد: مردم عزیز کالاهای مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراکزی که دارای مجوز هستند خریداری کنند و به مصرف برسانند.

به همین دلیل کلیه کالاهای عرضه شده در عمده فروشی آنلاین فارسی نیک از تولیدکنندگان صاحب برند تأمین شده و در یک پروسه مشخص و بر اساس روال صحیح به دست مصرف کننده نهایی می‏رسد.