عسل یکی از کالاهایی است که به دلیل نبود نظارت مناسب، همواره نمونه‏های تقلبی آن در بازار به وفور یافت می‏شود. به گفته عفت رئیسی، رئیس اتحادیه زنبورداران به علت نبود نظارت  درست دستگاه‏های اجرایی بازاری برای دلالان و سودجویان ایجاد شده که به راحتی و فقط با استفاده از یک نام تجاری اقدام به تولید و بسته بندی شبهه عسل‏های تقلبی می‏کنند که خارج از سیستم زنبورداری است.

وی با اشاره به اینکه تولید این گونه عسل ها مورد تایید اتحادیه زنبورداران نیست، اظهار داشت: نظارت بر روی کیفیت عسل وظیفه سازمان دامپزشکی و نظارت بر روی بسته بندی محصولات خوراکی بر عهده سازمان استاندارد است؛ ولی  وجود چند دستگاه برای نظارت روی یک محصول باعث شده که وظایف متولیان مربوطه به درستی انجام نشود.

رئیسی تصریح کرد: طرح تشویقی استاندارد باعث شده که این بازار کاذب به وجود و سود جویان با استفاده از یک نام تجاری اقدام به تولید عسل های تقلبی کنند، از این رو  در فروشگاه های معتبر و بزرگ نیز شاهد فروش این محصولات هستیم.

رئیس اتحادیه زنبورداران در پایان گفت: بارها اعلام کرده ایم درخصوص نظارت بر این محصول و اطمینان بخشی به مردم با تمام توان دستگاه های نظارتی کمک می کنیم.

در فروشگاه فارسی نیک محصولات چند برند معتبر در حوزه تولید عسل عرضه شده است. زیرا وجود تقلب‏های فراوان در این محصول زمینه سلب اعتماد مشتریان را فراهم آورده است. امید است با تلاش مسئولان و پیگیری‏های مستمر تولید‏کنندگان و عرضه‏ کنندگان، عسل با کیفیت و به دور از تقلب به دست مشتریان برسد.