1.قیمت های بهتر

چند دلیل برای این وجود دارد.  بسیاری از مردم از اینترنت  برای پیدا کردن کالاهای ارزان تر استفاده میکنند. صاحبان کسب و کار آنلاین معمولا حاشیه سود خود را کاهش می دهند برای به دست آوردن مشتریان بیشتر.

 2.راحتی در خرید

خرید آنلاین راحت است. شما لازم نیست برای خرید کالای مورد نیاز خود لباس بپوشید و در سطح شهر به دنبال کالای خود بگردید. شما به راحتی می توانید از وب سایت خود  بازدید کنید و محصول مورد نظر خود را خرید کنید بدون این که بخواهید از منزل خارج شوید. یکی از دلایل دیگر که شما راحت تر میباشید این است که منتظر بازکردن فروشگاه نمی باشید. 

3.انواع محصولات

تعدادی از فروشگاه های فیزیکی ممکن است فقط تعدادی کالای خاص را برای فروش داشته باشند و یا ممکن است شما برای خرید کالای مدنظرتان در سطح شهر به جستجو بپردازید تا کالای خود را بیابید. همچنین وقت خود را هدر داده اید. خرید آنلاین به شمااجازه می دهد  تا برای پیدا کردن بسیاری از محصولات که شما  قادر به پیدا کردن در یک فروشگاه فیزیکی نیستید راحت تر خرید نمایید.  

  1. تله کمتر

فروشگاه های فیزیکی با استفاده از پوستر، پیام های خرید و فروش و قرار دادن محصولات محبوب در پشت ویترین شما را جذب مینمایند و شما هنگام خرید کالای مدنظر مجبور به خرید اقلام اضافی نیز میشوید. این تاکتیک در فروشگاه های آنلاین استفاده نمیشوند. فروشگاه های اینترنتی به این معنی میباشند که شما فشار را به خرید چیزهای دیگر احساس نمی کنید.